top of page
Cow and Piglet

BREED

logoBreed.png
ec-logo.jpg
co-funded.png

Projekto pavadinimas:  Profesinio rengimo sistemos gerinimas pasitelkiant tvarų verslumą kiaulių veisimo procese (BREED)

PROJEKTO SUTARTIES NR: 2019-1-IT01-KA202-007785)

 

ORIGINALUS PUSLAPIS: https://www.pigbreedtraining.eu/partneriai/?lang=lt

 

Erasmus+ KA202 projektas

 

Įgyvendinimo laikotarpis: 2019-09-01 – 2022-08-31

 

Projektas „Profesinio rengimo sistemos gerinimas pasitelkiant tvarų verslumą kiaulių veisimo procese“ (BREED) profesinio išsilavinimo siekiantiems asmenims suteiks galimybę susipažinti su tvariu verslumu kiaulių veisimo procese. 

 

Projektą vykdys patyrusios Europos organizacijos iš Italijos, Lenkijos, Graikijos, Portugalijos ir Lietuvos, parodysiančios, kad lauke laikomų kiaulių veisimas gali būti tinkama vieta profesinio rengimo verslumo iniciatyvoms. 

Kiaulių veisimas Europoje susiduria su trimis pagrindiniais tvarumo iššūkiais: ekonominiu, socialiniu ir aplinkos.  Projektas BREED analizuoja visus tris tvarumo aspektus, tuo remdamasis siekia pagerinti kiaulių veisimo proceso sistemų produktyvumą ir konkurencingumą, taip pat aplinkos tvarumą. Kalbant apie  gyvūnų gerovės ir produkcijos kokybės problemas siekiama pagerinti kliento nuomonę. 

Kiaulių veisimo procesas yra tinkamas profesiniam rengimui ir dėl kitų aspektų. Nepaisant ekonominių dalykų, šiais laikais kiaulių veisimas reikalauja kokybiško darbo, pasitenkinimo darbu ir pozityvaus naminių gyvūnų produkcijos įvaizdžio. Šie reikalavimai sutampa su kokybiško profesinio rengimo tikslais ir gali pagerinti profesinio rengimo sistemą. 

Projektas BREED siekia gerinti kiaulių veisimo industrijos atsparumą ne tik, nacionaliniu, bet ir visos Europos lygmeniu. To siekiama šviečiant naujus ir jau esamus kiaulių augintojus. Tai bus daroma kalbant apie tris pagrindinius tvarumo aspektus (gyvūnų gerovė, pelningumas ir poveikis gamtai), juos nagrinėjant tiek interdiscipliniškumo, tiek tarpdiscipliniškumo metodais. Šiais veiksmais taip pat bus gerinamas integruotu, įvairias sritis apimančiu metodu grįstas, žmonių galimybių gerinimas,  visapusiškai išnaudojant skaitmeninės erdvės ir socialinio gyvenimo teikiamas galimybes.

Projektas BREED siekia parodyti, kad lauke laikomų kiaulių veisimas gali būti tinkama vieta profesinio rengimo verslumo iniciatyvoms, taip pat gali pagerinti viso sektoriaus padėtį, vadovaujantis ES vystymosi politika.

Intelektiniai produktai

Kiekvienoje veikloje bus sukurtas tam tikras intelektinis produktas.  Visi partneriai dalyvaus projekto intelektinių produktų kūrimo procese, atsižvelgiant į jų specializaciją.

 

Projekto  BREED intelektiniai produktai:

O1 Kokybiško kiaulių veisimo vadovas profesinio rengimo mokytojams;

O2 Atvirasis švietimo išteklių priemonių rinkinys tvarioms verslininkystės iniciatyvoms užsiimti kokybišku kiaulių veisimu;

O3 BREED motyvacijos vadovas kokybiškam kiaulių veisimui.

 

Asociacija MINTIES BITĖS (Lietuva) tyrinės ir lygins profesinio rengimo sistemas, įgūdžius ir reikalavimus, kurie palengvintų žmonių įsitraukimą į darbo rinką.

Projekto partneriai:

 1. DINAMICA SCRL – Italija, projekto koordinatorius

 2. SZKOLA GLOWNA GOSPODARSTWA WIEJSKIEGO – Lenkija

 3. PANEPISTIMIO THESSALIAS – Graikija

 4. ISTUITUO DI ISTRUZIONE SUPERIORE“ANTONIO ZANELLI“ – Italija

 5. ENTE PARCO NAZIONALE DEL GRAN SASSO E MONTI DELLA LAGA – Italija

 6. EPRALIMA – ESCOLA PROFISSIONAL DOALTO LIMA – COOPERATIVA DE INTERESSE PUBLICO E RESPONSABILIDADE LIMITADA – Portugalija

 7. Asociacija MINTIES BITES – Lietuva

PROJEKTO BREED NAUJIENOS

Rugpjūčio 11 dieną, Šiaulių Kultūros centre, Asociacija MINTIES BITĖS surengė Erasmus+ projekto „Profesinio rengimo sistemos gerinimas pasitelkiant tvarų verslumą kiaulių veisimo procese“ (BREED) Nr: 2019-1-IT01-KA202-007785 viešinimo renginį.

Trejus metus vykęs projektas suvienijo septynias organizacijas iš Italijos, Lenkijos, Graikijos, Portugalijos ir Lietuvos bendram tikslui: sukurti BREED mokymo priemonių rinkinį profesiniam mokymui.

Šį rinkinį sudaro:

 • „KOKYBIŠKO KIAULIŲ VEISIMO VADOVAS PROFESINIO RENGIMO MOKYTOJAMS“

 • BREED NUOTOLINIS MOKYMO KURSAS APIE TVARIĄ KIAULININKYSTĘ

 • ATRINKTOS GEROSIOS PRAKTIKOS

 • „BREED MOTYVACINIS VADOVAS KOKYBIŠKAM KIAULIŲ VEISIMUI“

Konferencijos metu buvo pristatyti projekto tikslai, partnerių organizacijos, pasidalinta įspūdžiais apie partnerių susitikimus taip pat svečiai buvo supažindinti su sukurta metodika ir jiems buvo paaiškinta kaip ja naudotis.

Pristatymo pabaigoje vykusioje diskusijoje svečias iš Joniškio žemės ūkio mokyklos pasidalijo gerąja patirtimi ir džiaugėsi, kad galės su studentais naudoti mokymo priemonių rinkinį. Diskusijos metu svečiai taip pat diskutavo apie problemas ir iššūkius, su kuriais šiomis dienomis susiduria kiaulių augintojai Lietuvoje.

Primename, kad mokymo priemonių rinkinį galite rasti oficialioje projekto BREED svetainėje https://www.pigbreedtraining.eu/

Kviečiame apsilankyti jau dabar!

4.jpeg
1.jpeg
3.jpeg

Asociacijos MINTIES BITĖS ERASMUS+ projekto Nr. 2019-1-IT01-KA202-007785 ,,Profesinio rengimo sistemos gerinimas pasitelkiant tvarų verslumą kiaulių veisimo procese - BREED“ viešinimo renginio programą rasite apačioje

Nori dalyvauti renginyje? Užpildyk registracijos formą https://docs.google.com/.../1FAIpQLSd1fNntrA8rnE.../viewform

Informaciją apie renginį rasi čia https://fb.me/e/3opjyloi6

ERASMUS+ projekto Nr. 2019-1-IT01-KA202-007785 „Profesinio rengimo sistemos gerinimas pasi

Asociacija MINTIES BITĖS kviečia į ERASMUS+ projekto Nr. 2019-1-IT01-KA202-007785 ,,Profesinio rengimo sistemos gerinimas pasitelkiant tvarų verslumą kiaulių veisimo procese - BREED“ viešinimo renginį

Nuoroda į renginio informaciją bei registraciją https://fb.me/e/3opjyloi6

Kvietimas į renginį.png

Po labai ilgos pertraukos BREED projekto partneriai pagaliau vėl susitiko gyvai. Dvi dienas trukęs tarptautinis partnerių susitikimas vyko Arcos de Valdevez miestelyje, Portugalijoje.

Susitikimo metu buvo parodyta atnaujinta oficiali projekto svetainė. Partneriai susitarė atlikti vertimus, reikalingus paskutiniam svetainės atnaujinimui. Projekto koordinatorė Tiziana Tartari iš organizacijos Dinamica S.r.l pristatė būsimų sklaidos renginių organizavimo gaires. Ji taip pat priminė apie likusius darbus, kuriuos reikia atlikti iki projekto pabaigos. Be to, partneriai susitarė dėl artėjančio baigiamojo tarptautinio projekto susitikimo ir baigiamosios projekto konferencijos liepos mėnesį Italijoje datos.

Dėkojame partneriams iš organizacijos EPRALIMA už šiltą priėmimą ir puikiai suorganizuotą partnerių susitikimą.

Apsilankykite atnaujintoje oficialioje BREED svetainėje čia: https://www.pigbreedtraining.eu/

IMG-20220524-WA0001.jpg
IMG_20220523_122236.jpg

Praėjusią savaitę įvyko projekto BREED konferencija Graikijoje bei tarptautinis partnerių susitikimas.

Kovo 16 d. partneriai iš Graikijos, Thessaly universiteto, surengė nuotoliniu būdu vykusią konferenciją. Buvo pristatytos projekto metu vykdomos veiklos ir BREED projekto intelektiniai produktai:

• „Kokybiško kiaulių veisimo vadovas profesinio rengimo mokytojams”,

• „BREED nuotolinių mokymų kursas“,

• „BREED Motyvacijos vadovas kokybiškam kiaulių veisimui“.

Kovo 16-17 d. taip pat vyko tarptautinis projekto partnerių susitikimas. Buvo aptarta konferencija, diskutuojama apie intelektinių produktų testavimą, sklaidos renginius ir būsimą susitikimą Portugalijoje, kuris planuojamas gegužės mėnesį.

Kviečiame apsilankyti oficialioje projekto svetainėje: https://www.pigbreedtraining.eu/

sf.png
fgfh.png
konf.png
konf2.png

Baigėsi paskutiniai trumpalaikiai tarptautiniai mokymai, kuriuos organizavo partneriai iš Graikijos, Thessaly

universiteto. Per 4 dienas išklausėme daug įdomių pranešėjų ir sužinojome naujų dalykų. Pranešėjai kalbėjo

apie laisvai auginamų kiaulių ūkius Graikijoje, taip pat, apie dabartines kiaulių mitybos tendencijas

intensyvaus kiaulių auginimo fermose ir ekologiniuose ūkiuose bei diskutavo kitomis temomis, susijusiomis

su kiaulių auginimu. Paskutinę dieną partneriai aptarė mokymus ir, kaip visada, kalbėjosi apie tolesnius

IMG_9870.jpeg
IMG_9869.jpeg
IMG_9868.jpeg
IMG_9867.jpeg

Vasario 14d. prasidėjo BREED projekto trumpalaikių tarptautinių mokymų diena. Šį kartą mokymus organizuoja partneriai iš Graikijos – Thessaly Universitetas. Šie, jau paskutiniai mokymai, kaip visada truks 4 dienas. Pirmąją dieną buvo parodyti du vaizdo įrašai, kuriuose ūkininkai pasakojo apie intensyvius ir ekstensyvius kiaulių auginimo ūkius. Thanasis Garsen iš Kaimo plėtros ministerijos kalbėjo apie atliekamus tyrimus kiaulininkystės srityje, akcentuojant vietinių rasių auginimą, o agronomas-tyrėjas Konstantinos Vilanakis - apie ekstensyvios kiaulių auginimo sistemos aspektus. Žinoma, tai tik keli pranešėjai, kurių klausėmės pirmąją dieną.

frgf.png
grfth.png
frgfg.png
dfdd 1diena.png

Sausio 18-21d vyksta trumpalaikiai tarptautiniai mokymai "Kokybiškos kiaulių auginimo technikos centrinėje Italijoje". Kaip visada, nuotoliniai mokymai truks 4 dienas. Pirmąją dieną pranešėjai kalbėjo apie morfo-funkcines ypatybes, ūkininkavimą gyvulius laikant laisvai ir Juodųjų kiaulių mėsos kokybę. Taip pat du gamintojai pasidalino savo patirtimi apie „Porchetta“ istoriją ir gamybą. Be to, jaunoji ūkininkė Alessandra Azzariti kalbėjo apie gyvūnų gerovę ir savo ūkį, o paskutinis šios dienos pranešėjas buvo gamintojas Gianfranco Castelli iš „Sano Salumi“, kuris kalbėjo apie sūdytą mėsą.

272183838_4795020403913546_970095823801012599_n.jpg
272095314_4795020387246881_8523870240308126425_n.jpg
272107108_4795020370580216_5860892559038001453_n.jpg

2021 11 29 

Vakar prasidėjo trumpalaikiai tarptautiniai mokymai "Kokybiškos kiaulių auginimo technikos Lenkijoje".

Nuotoliniai mokymai truks 4 dienas. Pirmąją dieną pranešėjai kalbėjo apie auginamas kiaulių veisles

Lenkijoje, gyvūnų gerovę laisvai laikomų kiaulių ūkiuose, taip pat apie novatorišką kiaulių šėrimo praktiką iš

Šveicarijos ir kt.

„kalediniai_sveikinimai“ kopija (1).png

2020 07 09

2020 metų liepos 9 d. Asociacijos MINTIES BITĖS darbuotojos Pakruojo neįgaliųjų draugijoje vykdė eilinį projekto ,, Pasirink, pasiek, išlaikyk“ grupinį užsiėmimą, kurio metu pristatė vykdomą projektą :

,, Empowerment of VET system through sustainable entrepreneurial initiatives in quality pig breeding/ BREED” ( Vert. ,,Profesinio rengimo sistemos gerinimas pasitelkiant tvarų verslumą kiaulių veisimo procese (BREED)’’ (2019-1-IT01-KA202-007785)

107486332_286741665771485_13672628025173

2019 10 30

2019 m. Spalio 30-31 d., Bolonijoje, Italijoje, įvyko projekto „Profesinio rengimo sistemos gerinimas pasitelkiant tvarų verslumą kiaulių veisimo procese“ (BREED)  (Nr. 2019-1-IT01-KA202-007785) pirmasis susitikimas.

Pirmąją dieną partneriai susipažino ir pristatė savo organizacijas, jų veiklas bei lūkesčius.

Po partnerių pristatymo koordinuojančios organizacijos DINAMICA SCRL atstovė Tiziana iš esmės peržiūrėjo projekto tikslus, laukiamus rezultatus ir projekto valdymo planą. Taip pat kiekviena atsakinga organizacija pristatė numatomus intelektinius rezultatus.

Taip pat projekto koordinatoriai suorganizavo puikią pažintinę veiklą Reggio Emilia regione. Čia aplankėme Institutą, kuriame viena iš mokymų programų yra didaktinis veisimas ir ūkininkavimas. Kartu dalyvavo mokytojai ir studentai, todėl turėjome puikią progą pasidalinti patirtimi!

Ačiū koordinatoriams ir partneriams už puikų ir produktyvų laiką!

 

Projekto partneriai:

 1. DINAMICA SCRL – Italija, projekto koordinatorius

 2. SZKOLA GLOWNA GOSPODARSTWA WIEJSKIEGO – Lenkija

 3. PANEPISTIMIO THESSALIAS – Graikija

 4. ISTUITUO DI ISTRUZIONE SUPERIORE“ANTONIO ZANELLI“ – Italija

 5. ENTE PARCO NAZIONALE DEL GRAN SASSO E MONTI DELLA LAGA – Italija

 6. EPRALIMA – ESCOLA PROFISSIONAL DOALTO LIMA – COOPERATIVA DE INTERESSE PUBLICO E RESPONSABILIDADE LIMITADA – Portugalija

 7. Asociacija MINTIES BITES – Lietuva

2_KoM_31ott19R.jpg
2_KoM_31ott19R-0019.jpg
2_KoM_Ist._Zanetti_31.10.2019_12.jpg
2_KoM_30ott19R-0014.jpg
bottom of page